Под слоганом „Читајмо гласно песницима у част“, школски библиотекари су обележили Национални дан књиге, подсећајући истовремено и на дан оснивања Народне библиотеке Србије- 28. фебруар 1832. године. Акцију „Читајмо гласно“ покренуло је Друштво школских библиотекара Србије пре четири године и она се реализује у основним и средњим школама у Србији, с циљем указивања на значај читања и постојања библиотека. Ученици наше школе читали су стихове Добрице Ерић, Љубивоја Ршумовића и Душана Радовића. У школској библиотеци је одржан час посвећен песнику Саши Божовићу, који је велики део свог живота провео у Панчеву. Школски библиотекар је упознала ученике четвртог разреда са збиркама које поседује школска библиотека: „ Данас је празник“, „Као у бајци“, „ Кад запловиш у свет снова“, „На белом коњу“, „ Нека песма лети“. За читање и анализу изабрана је песма „Кренуо бих пут Русије“ која припада збирци „Кад запловиш у свет снова“. Захваљујући стиховима песника, ученици су проширили своја знања о Русији, сазнали шта су степе, ко су били Козаци, видели су слике Ермитажа, Кремља, хладног Сибира, као и слике руског народног инструмента -балалајке. На крају часа уживали смо у прелепој музици која је компонована за стихове ове песме. У акцији „Читајмо гласно“ учествовали су ученици другог разреда и ученици четвртог разреда, учитељице Горице Булајић.