Месец октобар је месец деце, радости, лепоте и среће. Желимо да будемо другари, да помогнемо и другој деци да се смеју, да буду радосна и срећна.
На југу наше земље, на Косову и Метохији, у малом граду Ораховац, у једној од најсиромашнијих српских енклава, живе деца којима је много тога ускраћено.
У само две улице овога градића играју се једна Милица, Надежда, Љубица, Јелена… Један Богдан, Лазар, Михајло, Лука и Гаврило… Иду у школу која не личи на школу, која је стамбена зграда јер бољу немају! Често их до школе прате родитељи – није безбедно да иду сами!
Хајде да им помогнемо! Јер, наше МАЛО, некоме је МНОГО! Донесимо свеску, оловку, перницу, чоколаду, сапун, шампон и покоју играчку. Измамимо осмех, побудимо радост, обрадујмо их! Покажимо колико смо хумани и велики!
Јер, како је рекао Мика Антић: “Толико имамо и толико нас има, да нико не сме да остане сам и беспомоћан.“

(Акција ће трајати од 03. до 07. октобра. Помоћ прикупљамо на нивоу одељењске заједнице и доносимо у директорову канцеларију.)
 ХВАЛА! 