У склопу обележавања Дечије недеље, 3. октобра је одржана заједничка седница Ученичког парламента и Вршњачког тима наше школе. Гости су нам били чланови Ученичког парламента и Вршњачког тима ОШ „Васа Живковић“. На дневном реду седнице биле су теме везане за ненасилно решавање сукоба и борбу против дискриминације. Ученици су путем скечева одигравали ситуације из свакодневног живота које су укључивале насиље, а затим те ситуације разрешавали на конструктиван начин. Након тога одгледали су кратке анимиране клипове „Мрави“ из серијала „За бољи мравињак“, који су део пројекта „Удружења младих и за младе у борби против дискриминације“. Уследила је дискусија о овим питањима, уз подршку педагога и психолога школе, после које су домаћини госте повели у обилазак школе.