У  нашој школи, у понедељак, 25.новембра,2019.године, у организацији удружења  ,,Школа за опстанак“, одржана је радионица ,,Хранилице за птице“ Радионици  су присуствовали ученици петог разреда.

Циљ радионице: Развијање одговорности за птице, као вид еколошког описмењавања.

Начин рада:Разговор о значају птица, потреби њихове заштите, потреби пружања помоћи птицама поделом и постављањем хранилице и упутством за употребу.Такође је подењена храна коју ће ученици по потреби сипати у хранилицу.   На почетку радионице су :орнитолог, др.Воислав Васић и Јелена Николић   Антонијевић,приказали презентацију,,Зашто хранимо птице“.  Затим је обављена дискусија са ученицима о птицама,њиховом значају и потреби пружања помоћи птицама станарицама, али и другим птицама, не само у току зиме, већ и током целе године.  На крају је, у школском дворишту постављена хранилица на једно стабло.       Ученици и наставница треба да прате стање хранилице, да пазе да се не оштети,да је допуњују, као и да у наредном периоду поставе још хранилица да би се птице сачувале и да би смо сви уживали гледајући и слушајући их.   Оне ће, заузврат, регулисати бројност инсеката и глодара у природи.

Панчево,25.новембра,2019.године.

Наставница биологије, Тркуља Радмила