У Америчком кутку у Београду је 5. и 6. јуна одржано финале такмичења о познавању географије САД-а. Учесници овог такмичења били су ученици седмог разреда из Панчева, Чачка, Сремске Каменице, Кикинде, Сокобање, Осечине, Смедеревске Паланке, Варварина, и Ковачице.

Да подсетимо, на позив Амбасаде Сједињених Америчких Држава у Србији, Oсновна школа „Јован Јовановић Змај“ је са још осам школа у земљиучествовала у пројекту „US Geography and me.“ Такмичење се састојало из три круга. У првом кругу, одржаном 15.12.2017. године у школи, пет ученика је остварило пласман за даље такмичење. Други круг је одржан 12. априла 2017. године. Школу су тада посетили представници Америчке амбасаде у Београду, Душица Миливојевић, координатор такмичења, као и гђа Џен Мекартур и г. Ник Авила, регионални представници Америчког кутка у Србији.

Реља Гајић, победник школског такмичења, са освојеним максималним бројем поена, учествовао је 5. и 6. јуна 2017. године у финалном кругу, који је одржан у Америчком кутку у Београду.

После завршеног такмичења, учесници су имали прилику да обиђу Амбасаду САД-а и конзулат и друже се са маринцима.

На свечаном пријему у част свих учесника пројекта, у резиденцији Амбасадора Кајл Ската,обављено је проглашење победника.

Ученик наше школе,Реља Гајић, остварио је одличан резултат освојивши друго место као и вредне награде.

Рељи честитамо на постигнутом успеху!

Поред стеченог знања и оствареног успеха радујемо се наставку сарадње са Амбасадом САД-а.