Ученици III3 су 26.12.2019. године уживали у обиласку фабрике „Соко Штарк“ у Београду. Сликали су се са маскотом Најлепша Жељица, обишли су производни погон и развојно-истраживачки центар. Видели су производњу:  вафла, чоколадних наполитанки, чоколадних бананица, чоколаде и грисина. Фасцинирала их је чињеница да једна чоколадна бананица мора да одлежи 24 часа, пре него је прелију чоколадом, како би тај бели фил био ваздушаст и пенаст. Закључили су да ће са више пажње и љубави јести чоколадне бананице, а не као до сада на прзину без ртазмишљања, јер ипак, она дуго чека док је ми не поједемо. У погодну развојне производње су украшавали чоколаду бомбонама и другим ситним слаткишима, правећи Новогодишње јелкице. Такође, су у књизи утисака бележили своје идеје неких нових производа које Штасрк још увек није изумео. Свако од деце се нада да ће баш њихову идеју Штарк патентирати. Још једна занимљива активност у Истраживачком центу била је дегустација потпуно нових производа који још увек нису изашли на тржиште Србије. Поред дегустације, у којој су ученици употпуности уживали требало је да кажу По завршетку ове посете добили су пакетиће Штаркових производа и фотографију са маскотом за успомену. Након ове посете улседила је пауза за ручак у Меку. Кратак обилазак Центра Београда. Упознавање са подземним и надземним пешачким прелазом. И одлазак у Музеј Илузија из којег сви бележе дивне успомене.

Оно што је најлепше од свега је што су ученици овог одељења могли на овакав начин да уживају у плодовима свог рада, јер су уложили новац од Базара. Честитам!

Више фотографија са овог излета можете погелдати на нашоју фејсбук страници кликом на следећи линк: