Ученици I-3 су први пут ове године обележили Дан жена занимљивим дружењем са мама и бакама у фискултурној сали наше школе. Одзив је био стопостотан (сви су дошли). Дружење је отпочело кратким програмом. Ученици су певали песмице и изводили кореографије уз песме: „Добар дан“, „Најлепша мама на свету“ и „Мамино коло“. Уследиле су забавне игре по групама. Игре су имале за циљ да развију тимски дух и сарадњу. У игри су коришћени балони са којима су изведене четири различите игре у пару мама (бака,сека) и дете и једна игра са тениским лоптицама које су у пару носили у кашици . Уживање је било вишеструко. На крају дружења мамама (бакама, секама) је приређено изненађење. Нисмо могли да одредимо победнике и због тога су ученици подарили својим мамама (бакама,секама) медаље са специјалним посветама за учешће у овом догађају, које су правили на часовима ликовне културе. Након тога уследила је игра дете јури маму (баку,секу) и обрнуто на опште задовољство све деце. Уз поздравну песму „Довиђења“ завршено је овогодишње дружење.
Хвала свим мамама, бакама и секама које су својим присуством увеличале ову манифестацију, јер без њих то не би било могуће!