Поводом обележавања Светског дана борбе против сиромаштва 17. октобра у нашој школи покренута је хуманитарна акција „Друг-другу“. Ученици су, ко је како и колико могао, доносили средства за хигијену и конзервирану храну. Координатори ове акције биле су учитељице Јелица Ковачић, Душанка Капунац и Горица Булајић. Прикупљена средства учитељице су разврстале у четрдесет хуманитасрних пакета. Контактирале су Црвени крст и у сарадњи са њим учитељица Горица Булајић је однела четирти пакета ученицима Вечерње школе „Ђура Јакшић“ у Панчеву. Сходно називу ове манифестације „Друг другу“ остале пакете добиће ученици наше школе којима је таква врста помоћи потребна.
Захваљујемо се свим ученицима и њиховим родитељима који су били хумани и својим доприносом усрећили четрдесеторо деце. Такође, велико хвала и нашим драгим колегиницама на идеји и уложеном труду.