Ученици трећег разреда су са својим учитељицама обележили Међународни дан река 14. март, одласком на реку Тамиш. Овом приликом ученици су обновили градиво природе и друштва. Присетили су се да река Тамиш извире у Румунији и да је зато међународна. Говорили су и о току реке, обалама, речном кориту… Установили су да је тренутно река поплавила, јер се излила из свог речног корита. Износили су своје многобројне идеје о очувању природе наше реке.

Најлепши утисак носи тренутак када су се упознали са једним становиком Тамиша, малим раком. Одушевило их је како је мали рак носио гранчицу коју му је бацила једна девојичица и  како је загрлио камен направивши својим кљештима обик срца.

Пратеће активности трећака су биле: шетња поред Тамиша, разгледање прелепе природе, дружење, игре на игралишту. Повратком у школу завршено је обележавање Дана међународних река.