1. МЕЂУНАРОДНИ САЛОН СТРИПА, који организује и води Срећна галерија Студентског културног центра Београд, одржан је од 27. до 30. септембра 2018. године.

Салон је најмасовнији и највећи стрип догађај у Србији, и једна од најзначајнијих смотри девете уметности у региону.

Број пристиглих радова на конкурс: 334

Број учесника: 377

Број земаља из којих су радови стигли: 25

Међу сто најуспелијих радова одабраних за завршну изложбу, у категорији такмичара до 15 година старости, нашли су се и радови наших ученика. Своје радове су изложили:

Катарина Деља (стрип „Неко за суши”),

Марио Милићевић (стрип „Борба за универзум“),

Дрина Опачић (специјална награда жирија за најбољу идеју за стрип „Мишко и Длакави”) и

Јелена Кркајлић (награда издавачке куће Darkwood за стрип “Shattered dreams”).

На Салону, свој стрип је представио и професор Ликовне културе Предраг Бачкоња (награда издавачке куће Бесна кобила за стрип „Visitor”).

Изложбе најуспелијих радова ће трајати до 12. октобра 2018. Радно време галерије је од 10:00 до 20:00 часова.

Имена свих аутора чији су радови одабрани за велику изложбу Салона објављена су у званичном каталогу Фестивала који се може преузети на адреси: