Ученици наше школе 21. априла 2017. учествовали су на 46. Змајевим сусретима у Београду. Сусрети се организују за све школа које носе назив нашег песника Јована Јовановића Змаја. Учествовало је дванаест школа из Србије и региона.

Нашу школу су плесном тачком представљале Анастасија Лакичин IV-3, Вања Вујчић IV-3 и Јована Грабунџија IV-1. Немања Милтеновић V-3, Јована Марковић VI-3 и Михајло Манасијевић VII-3  учествовали су у квизу знања о Чика Јови Змају. Квиз је био савремен и учесницима веома интересантан, јер је за одговарање на питања коришћен мобилни телефон. Наши ученици су учествовали и у спортским полигонима, играма, радионицама, а присуствовали су и караока концерту. Стекли су нова познанства и једно дивно  искуство.

Унапред се радујемо новим Змајевим сусретима који ће следеће године бити организовани у Свилајнцу.

Више о овом догађају можете прочитати на сајту дневних новина „Блиц“: