Дана 9.марта 2019.године одржано је екипно такмичење “Математика будућности” на коме је учествовало 36 екипа 5. разреда из целе Србије. Екипа наше школе под именом „IQ201″ kojу води наставник математике Драгана Аврамовић остварилa je пласман од укупно 11 екипа и учествовала је у завршном такмичењу које је одржано 20. априла 2019. у Савременој гимназији у Београду.

Collaborative problem solving challenge је јединствено такмичење у региону у коме ученици у тимовима, користећи све предности информационих технологија решавају проблеме у реалном контексту.
Честитамо ученицима екипе „IQ201″ Стефану Милтеновићу, Наталији Катнић, Дуњи Костић и Андрији Радивојев на репрезентативном представљању наше школе у финалу овог такмичења и желимо им пуно успеха у свим будућим изазовима!