Izuzetno veliki broj radova je pristizao, i komisija akademskih slikara, vajara, istoričara umetnosti, likovnih kritičara je imala težak zadatak da odabere najbolje radove.
Ognjen Pjevac, učenik 8-1 naše škole je izlagao na sledećim izložbama:
„Ritam života“ u Green Door galeriji,autor koncepta je Ana Belanović.
Ana je umetnica koja se bavi izradom stakla.Unikatni predmeti od stakla i
nakit se izradjuje u pomenutoj galeriji.
Ognjen je ovde izlagao svoj rad “ Budjenje ranog proleća“
Kolektivna izložba „Beograd ‘ 26″je
otvorena u Tikki baru,na Vračaru
Ognjen se predstavio radom
„Smiraj dana nad Kalemegdanom“
U Galeriji „Nar“ u Zemunu u aprilu je otvorena izložba pod nazivom „Godina vatrenog konja“.
Bila je to grupna izložba gde je Ogijev rad bio „Polje bulki“
U okviru festivala“Prehlad“koji su organizovali mladi studenti,umetnici,i gde su izlagali iskljucivo mladi od 15 do 20 godina, Ogi je ucestvovao izlaganjem tri slike i diptiha.
Festival je bio u Kulturnom centru Magacin.
Medjunarodna izložba“U času pre čuda“
U organizaciji slikarke Ljudmile Tomic
Otvorena je na Avalskom tornju, i tako bila jedinstveni i do sada nevidjeni dogadjaj van galerijskih okvira.
Ognjen je izlagao slike“Samo je nebo iznad nas“ i „Vaskršnje jutro.“
Postavku i dalje možete pogledati.
Ovom prilikom sam predstavila Ognjena sa mnogo srece i ponosa, takodje želim kolektivnu naše škole da zahvalim na svakoj divnoj reči i podršci koje upucujete svakodnevno.
Srdačno,
Ognjen, Djuro i Manuela Pjevac

Остави коментар