У недељу 20.маја 2018. године ученици млађих разреда наше школе освојили су треће место на Републичком такмичењу из математике.
Нашу школу су представљали Лука Катнић ученик I3, Милан Трифуновић II3, Даница Вукадиновић III3 и Стефан Милтеновић IV3.
Такмичење је одржано у Врњачкој Бањи и имало је за циљ да популаризује математику међу ученицима млађег школског узраста, јер на занимљив начин спаја природу и математику. Наиме ученици су у природном лавиринту у парку Врњачке Бање тражили претходно сакривене задатке, које су решавали на лицу места. Ученицима је ово било веома занимљиво, јер су поред решавања задатака и завидног математичког знања показали и спретност у сналажењу и проналажењу, задовољивши при том основну дечију потребу за кретањем.

Честитамо нашим ученицима!