У среду, 17.05.2017. од 10 часова, у ОШ „Јован Јовановић Змај“ биће одржан МАЈСКИ СКУП МАТЕМАТИЧАРА 2017. Заједно са нашом школом, домаћини, односно организатори су и Техничка школа „23. мај“, Подружница Друштва математичара Србије Панчево и Центар за промоцију науке. Гости су нам и ученици и наставници ОШ “Бранко Радичевић“ и Машинске школе „Панчево“.

Основни циљ ове манифестације је промоција добре педагошке шраксе, размена искустава, идеја и иновација, у циљу унапређења наставног процеса.

Посебан гост овогодишње манифестације је др Криштоф Фењеси, мађарски филозоф и уметник, који ће одржати занимљиво предавање за наставнике, као и низ радионица за ученике основних школа. Програм прате и друге радионице, које ће држати наставници и професори панчевачких школа.

Део програма се одиграва у реновираној малој сали школе, а затим се сели испред школе, на улицу. Програм траје од 10 до 16 часова.