У суботу, 19. марта 2016. године у нашој школи одржано је Окружно такмичење из математике. Право учешће на такмичењу стекли су најбољи математичари од 4-8. разреда са општинских такмичења Јужног Баната.

Нашу школу представљали су ученик 4-1 – Никола Ђукић (учитељица Весна Заставниковић), ученици 4-2 – Алиса Гајић, Нађа Зарија, Анамарија Радонић и Марија Милетић (учитељица Станислава Заставниковић), ученици 4-3 – Немања Милтеновић, Даница Јанковић и Анђела Мандрино (учитељица Виолета Љубојевић).

Из петог разреда на такмичењу су учествовали Богдан Гњидић (наставник Драгомир Машић), Ива Вранић (наставник Драгомир Машић), Срна Марковић (наставник Миомир Станивуковић) и Лука Баковић (наставница Марија Вуковић). Из шестог разреда су учествовали Реља Гајић и Мина Тршек (наставница Марија Вуковић), из седмог Огњен Петров и Филип Милтеновић (наставник Драгомир Машић), а из осмог разреда представници наше школе су били Михаило Симић, Маша Цуцић и Едвард Габријел Етински (наставник Миомир Станивуковић).

Сви такмичари су остварили завидне резултате и одлично представљали нашу школу.

У категорији 4. разреда Немања Милтеновић имао је резултат од 92 поена и II ранг (четврти на ранг лиси), Алиса Гајић 80 поена и II ранг, Нађа Зарија 67 поена и III ранг и Даница Јанковић 65 поена и, такође, III ранг.

У категорији 6. разреда Реља Гајић је имао 80 поена и III ранг.

Код седмака Огњен Петров је заузео друго место у Јужном Банату са освојених 67 поена и II рангом.

Најбоље резултате постигли смо код ученика осмог разреда где су двоје наших ученика узели прва два места, Михаило Симић са 99 поена (I ранг) и Маша Цуцић са 74 поена (II ранг) били су убедљиво најбољи на ранг листи.

Честитамо на сјајним резултатима нашим ученицима и њиховим наставницима!