Ученици трећег разреда су у суботу, 3.10.провели диван дан на екскурзији.

Посетили смо Зрењанин. У Зрењаниниском Народном музеју упознали смо се са различитим садржајима. Видели смо намештај кућа и ношње народа и народности који живе у Војводини. Ученици су уживали и у делима Паје Јовановића и Уроша Предића. Одушевио нас је део природњачког музеја, богато опремљен препарираним животињама које живе у околини Зрењанина и остатицима мамаута. Након посете музеја уследила је шетња градом и обилазак Градске куће, у оквиру које се налази интиман парк идеалан за игру и дружење.

Уживали смо у лепотама Царске баре и упознали се са богатим биљним и животињским светом овде настањеним.

Након тога смо провели предивно време на Лујзином салашу, на коме су нам домаћини приредили низ активности ( прављење гнезда, пецање, вожњу у тракторској приколици, мужу козе, јахање коња, храњење животиња, такмичење ношења јаја у кашикама…).

Са овог излета вратили смо се богатији новим сазнањима, искуствима и памтићемо га по много чему, нарочито по целодневном дружењу свих ученика тећег разреда.