Наша школа и ове године традиционално наставља вишегодишње успешно такмичење у знању немачког језика на свим нивоима такмичења.

Озбиљан и систематичан рад ове године крунисан је успехом нашег ученика Константина Бончића , који је освојио прву награду на републичком такмичењу у знању немачког језика и тиме стекао наградно путовање у Немачку у трајању од месец дана.

Константинов успех је утолико већи ,што је по броју бодова на граматичком тесту превазишао и ученике из специјалне категорије,тј.оне који су или живели или дуже боравили у Савезној Републици Немачкој.Од максималних 45,он је освојио 41 бод ,док је на усменом делу освојио свих 20 бодова.“Специјалце“ , са освојених37 + 20 је оставио иза себе и тиме стекао то ласкаво признање најбољег ученика у знању немачког језика у Србији за ову школску годину.

Ове године за републичко такмичење из немачког језика пласирало се око 100 ученика из целе Србије.

Оно што је такође важно рећи је оцена Комисије о укупном високом нивоу знања свих учесника на републичком такмичењу, те нам је Константинов успех утолико дражи.