29.04.2015 организовано је у нашој школи такмичење у читању на немачком језику (Lesewettbewerb) за ученике седмог разреда у оквиру пројекта ,,Немачка језичка диплома (DSD)” у којем се налази и наша школа .Ученици су се такмичили у читању непознатог текста на немачком језику , при чему су морали да обрате пажњу на изговор,течност ,темпо ,гласноћу и акценат.Прво место заузео је Михаило Симић, друго место деле Едвард Габријел Етински и Матеја Зарија, а треће место су освојиле Уна Унчевић и Маша Цуцић.

Ови ученици такмичиће се почетком маја са победницима из ОШ ,,Бранко Радичевић” koja je такође ДСД школа , како би изабрали представника из нашег града за државно тамичење у Новом Саду .

Такмичење су организовале наставнице немачког језика Драгана Хаџи-Перић, Даница Зарија и Драгана Тепић.