Четвртог дана Дечије недеље, а поводом Светског дана учитеља, у учиницама I-1 и I-3 саграђен је прави мост између генерација. Заиграле су се друштвене игре „Не љути се човече“ и игре из школског часописа „Школака“. Друштвене игре су играли бивши и садашњи ученици учитељице Тамаре Киш. Ђаци петаци су били пресерћни што су поново са својом учитељицом Тамаром и њеним новим ђацима. Док су се у учионици учитељице I-3 Јелене Вукадиновић играли ученици са својим бакама, декама, мамама, татама и једним ујком. Николина бака није могла да крије одушевљење па је на глас прокоментарисала: „Хвала Вам, учитељице, што сте нас вратили у школске клупе. Диван је осећај седети овде са својим унуком.“ Сви присутни су се сложили и завладала је права породична атмосфера у оба одељења, праћена срећом и вишеструким задовољством.

Сви учесници ће дуго чувати у својим срцима мостове саграђене овом приликом.