Пети дан Дечије недеље сви прваци обележавају игром „Лутрија“. Ученици су имали задатак да од куће донесу ситне поклончиће (оловке, гумице, резаче, стикере…) лепо упаковане. Уследила је размена играчака према јасно утврђеном правилу, које је изненадило све прваке. Јер, нису остварена њихова очекивања да ће поклон дати неком коме они желе. Баш као у правој лутрији ученици су један по један извлачили имена другара од којих су добијали поклоне. Притом су увежбавали лепо опхођење уз изговарање речи „изволи“ и „хвала“.  Изненађење је било још веће када су отварали поклоне који су изазвали радост сваког првака.

Овом игром је завршена Дечија недеља у првом разреду. Наши прваци с нестрпљењем очекују нова дешавања која смо припремили за њих.