Насупрот устаљеном веровању да је на петак 13-ти најпаметније остати код куће и пазити се од разних немилих догађаја и незгода, ученици школе „Јован Јовановић Змај“ су показали да их ово сујеверје нимало не плаши и одлучили се на нешто сасвим супротно – да се одлично забаве!

Чланови ученичког парламента и вршњачког тима у сарадњи са наставницима Даницом Заријом и Драганом Цуцић, дошли су на сјајну идеју да организују ревију и такмичење различитих ученичких талената и вештина после које ће уследити журка и дружење.

Програм који је трајао од 19 до 21h представио је тридесетак ученика у више од двадесет тачака које су увежбавали претходних дана са наставницом музичког Горданом Стефановић. Гледаоци су имали прилике да уживају у интерпретацијама познатих домаћих и страних музичких нумера, у гимнастичким и плесним тачкама као и у ауторским композицијама учесника.

Дом омладине Панчево је школи за ову прилику уступио простор дворане „Аполо“ па је такмичење под називом „Покажи шта знаш“ заиста игледало фантастично – бина, професионално озвучење и осветљење као и бројна публика која је непрестано бодрила и аплаудирала учинили су ово дешавање посебним и незаборавним за све.

На крају такмичења, жири није могао да се одлучи за једног најбољег учесника, па је одлучено да су победници сви и да је награда нова журка која ће уследити.