Ученици трећег разреда су трећег Дана дечије недеље посетили столарску радионицу столара Владимира Николајева оца ученика III-1 Александра Николајева. Ова посета је имала за циљ да изгради мост између наставне јединице „Стари занати“ изборног предмента Народне традиције и очигледне-амбијенталне наставе.Ученци су видели како се ручно прави и рестаурира дрвени намештај. Научили су да се стари занати наслеђују. Домаћин је нашим трећацима показао алате којима се служи у раду и комаде старог намештаја (витрине, столице, комоде) које рестаурира. Столица стара сто година, која краси ову радионицу је привукла пажњу свих посетилаца и изазвала је одушевљење.

Трећаци су захваљујући овој посети стекли функционлана знања о старом столарском занату.