На Окружном такмичењу из математике одржаном у нашој школи постигнути су одлични резултати.

Михаило Симић, ученик VII разреда, освојио је 93 поена и заузео прво место у Јужнобанатском округу. У истој категорији (VII разред) Маша Цуцић је сакупила 52 поена и заслужила похвалу Друштва математичара Србије.

Од ученика VI разреда најбољи резултат остварио је Александар Цуцић освојивши 70 поена и II ранг, односно 3. место на листи. Ђурђија Ђорђевић са 51 поеном и Огњен Петров са 50 поена освојили су III награду, односно, ранг на коначној листи.

Ученици VIII разреда Тијана Јакшић и Петар Војиновић са 60 поена заслужили су II ранг на такмичењу, а Никола Кршанин и Лазар Тршек са 40 поена похвалу.

У конкуренцији ученика V разреда, учествовао је Реља Гајић и постигао је резултат од 33 поена.

Најмлађи учесници такмичења су били ученици IV разреда – Срна Марковић је освојила 71 поен и III ранг, Ива Вранић и Лука Баковић са 66 поена заслужили су похвалу, као и Богдан Гњидић са 61 поеном и, такође, похвалом Друштва математичара Србије.

Ученике су припремали наставници Олга Михајловић, Миомир Станивуковић и Драгомир Машић, и учитељице Јелена Пападопулос, Јелица Ковачић и Душанка Капунац.

Честитамо нашим такмичарима на оствареним резултатима и освојеним наградама!